історія школи

1 вересняУ 1950 році на території військової частини м.Борисполя (сучасне соцмістечко, буд. №188) було засновано навчальний заклад (початкова школа) для дітей військовослужбовців. Статус середньої школи наша школа отримала у 1953 році. Першим директором школи був Потьомкін І.А.. Навчання спочатку проводились в приміщенні, на другому поверсі якого був госпіталь. Умови були погані, спортзал відсутній. Увечері класи займала веперші вчителічірня школа, тому навчатися доводилося у дві зміни, сидіти втрьох за однією партою. Поряд зі школою було розбито дослідні ділянки, на яких вирощували різні овочі. Потьомкін І.А. розповідав, що вчителям школи доводилося нелегко, тому що в школі навчалися діти військовослужбовців.

У зв'язку з частою зміною місця служби батьків учнівський колектив постійно змінювався. Проте вже тоді Бориспільська середня школа №5 була однією з кращих шкіл міста.

Прізвища перших учителів до сих пір пам'ятають в нашій школі. Це і Шишковська А.С., Бабушкіна Н.Г., Безбородько В.В., Павленко Л.Д.. Пам'ятаємо і вчителів - ветеранів Великої Вітчизняної війни - Пономарьова К.В., Шапошнікова Б.В., Голубєва І.А., Будніка І.Н., Симановського М.Н..

лінійкаУ 1962 році при активній участі Міністерства Оборони воїнами Київського Червонопрапорного військового округу було побудовано нову школу (будівництвом керував Потьомкін І.А.), в якій ми знаходимося і зараз. Правда, приміщення школи розраховано на 450 учнів, а сьогодні тут навчається 570 школярів.

До 1991 року школа була російськомовною, з 2005 року заклад повністю перейшов на українську мову викладання.

У 2003 році школа реорганізована у спеціалізовану школу I-III ступенів "Школа лінгвістики". В закладі поглиблено вивчалися англійська, німецька, французька та російська мови. Детальніше/Files/images/вчителі.jpg

З 2012 року школа перейшла на поглиблене вивчення не тільки іноземних мов, а й суспільно-гуманітарних предметів та інформатики. І зараз школа, залишаючись спеціалізованою, повернула собі попередній, відомий у місті № 5.

4 грудня 2014 року у Бориспільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №5 імені Костянтина Могилка відбувся урочистий захід, присвячений присвоєнню закладу ім ’я Героя України Костянтина Могилка та відкриттю Стіни пам’яті льотчиків-героїв, які віддали своє життя у небі під Слов’янськом.Детальніше/Files/images/urochiste/IMG_3757.JPG

На початку навчального 2016-2017р.р. школа реорганізована у БОРИСПІЛЬСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС "СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ - ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ " ІМЕНІ КОСТЯНТИНА МОГИЛКА.


Керівники школи

Потьомкін Іван Панасович 1) 1950-1965 р.р. Потьомкін Іван Панасович

Попова Галина Олександрівна2) 1965-1966 р.р. Попова Галина Олександрівна

Коваленко Михайло Захарович3) 1966-1974 р.р. Коваленко Михайло Захарович

Шумак Марія Гнатівна4) 1974-1977 р.р. Шумак Марія Гнатівна

Ременець В.П.5) 1977-1983 р.р. Ременець Валентина Пилипівна

Хахуда Євген Іванович6) 1983-1986 р.р. Хахуда Євген Іванович

Бистра Людмила Григорівна7) 1986-1998 р.р. Бистра Людмила Григорівна

Мазур Світлана Григорівна8) 1998-2022 р.р. Мазур Світлана Григорівна

/Files/images/Фото 4Томенко Л_О.jpg

9) з 2022 року Томенко Лариса Олексіївна

Працівники, які зробили вагомий внесок у розвиток закладу


Потьомкін Іван ПанасовичПотьомкін Іван Панасович - перший директор школи. У 1960 році було вирішено побудувати нове приміщення школи. Влітку 1961 року воно було споруджено за допомогою воїнів Київського Червонопрапорного військового округу. Будівництвом керував директор школи Потьомкін. За одне літо побудували нове приміщення з просторими класами, великим спортзалом та їдальнею. За трудові успіхи директора школи Потьомкіна І.П. було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапору.

/Files/photogallery/758/петрова.jpgПетрова (Бочелюк) Раїса Степанівна – випускниця Бориспільської середньої школи № 5 1959 року. Під час навчання прославила школу участю у Всесоюзній та Республіканській сільськогосподарських виставках 1956, 1957 років, за дослідницьку роботу на пришкільній ділянці отримала Золоту медаль. Була лідером учнівського самоврядування. З 1966 року працювала в рідній школі вчителем математики, організатором виховної роботи. З 1979 по 1982 роки очолювала Бориспільський міський відділ освіти.

Бистра Людмила ГригорівнаБистра Людмила Григорівна очолювала середню школу №5 з 1986 по 1998 рік. Під її керівництвом була впроваджена в життя інноваційна семетрово-залікова система навчання, школа з російськомовної перетворилася на україномовну. У 1991 році у школі з'явився перший у місті комп'ютерний кабінет. На базі школи відкривається навчально-консультаційний пункт Київського авіаційного технікуму, який дав змогу отримати якісну освіту сотням мешканцям м.Борисполя та району.
/Files/images/4_Світлана.jpgМазур Світлана Григорівна очолює школу з 1998 року по теперішній час. За її ініціативою у 2003 році середня школа № 5 була реорганізована у спеціалізовану школу з поглибленим вивченням іноземних мов «Школа лінгвістики», а з 2012 року школа набула статусу спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів, з 2014 року школі присвоєно ім’я Героя України Костянтина Могилка, з 2016 школа реорганізована у Бориспільський НВК " СШ І-ІІІ ст. -ЗОШ І-ІІІ ст." ім. К.Могилка.
/Files/images/шульга.jpg
Все своє життя присвятила школі Шульга Лія Григорівна- вчитель образотворчого мистецтва (в СШ № 5 с 1979 року до 2015 року), її натхнення та кропітка праця — основа інформаційного наповнення нашого сайту. За її ініціативою зібрані численні матеріали для створення музеїв Бойової слави та Історії школи.
/Files/images/vchitel/Pc132971-zavych-Skrupnuk T.M.jpgСкрипник Тетяна Миколаївна працює у школі з 1982 року вчителем російської мови і літератури та світової літератури. З 1997 року по 2014 обіймала посаду заступника директора з навчально-виховної роботи. Член авторського колективу фахових видань, затверджених Міністерством освіти і науки України: «Зарубіжна література Посібник-хрестоматія. 10 клас» Донецьк, БАО, 2003,«Зарубіжна література», 9 клас, посібник-хрестоматія, Донецьк, БАО,2009, розділ «Система уроков литературы в 5 классе» для «Методического руководства к учебникам «Литература» для 5-6 классов общеобразовательных учебных заведений с русским языком обучения», Київ, Інститут сучасного підручника, 2007.
Кляьміна С.а.Клязьміна Софія Антонівна працює в навчальному закладі вчителем фізики. З 1976 року по 2005 рік обіймала посаду заступника директора з НВР. В цей період в школі створюються умови для професійної свободи, творчого пошуку, ініціативи педагогів через постійно діючі науково-теоретичні семінари, психолого-педагогічні практикуми, впроваджуються нові педагогічні технологі через випуск методичних бюлетенів, творчі звіти вчителів, тижні майстерності.
Дубровська Тетяна Вікторівна, завідувач бібліотеки. Працюала в школі з 2009 року по 2018 р. За цей час нею створено бібліотеку, що стала культурним, інформаційним, навчально-методичним центром для учнів і вчителів./Files/images/bbloteka/DSC01459.JPG

Курган Слави.

Його історія до цього часу не дає спокою жителям Борисполя. Щож було насправді. Коротка інформація зі спогадів очевидців, яка знайдена в музеях нашого міста. В честь памяті про загиблих, на території школи було створено Курган Слави, у 1967 році. Цей Курган має символічне значення. Спочатку він знаходився на аеродромі, де були розстріляні мирні жителі Борисполя, потім перевезений до нашої школи. Курган створений руками вчителів, батьків та піонерською організацією школи.

Спогади Кісельової Тетяни Іванівни 1926 року народження Я сама брала участь у створенні Кургану, бо вважала це своїм обов’язком. Ми, вчителі не рахувалися важкою працею. Для нас важливим було те, що біля нас, на рівні з нами працювали школярі. Це було важливо не тільки для нас, а й для них також. Землю, яка була звезена ми називали священною, бо брали її з усіх священних міст Батьківщини. Із міст-героїв Києва, Одеси та Севастополя де воювали наші співвітчизники, а також із того місця Борисполя, це в районі соц. містечка, де в погребах гарнізонної овочевої бази було розстріляне мирне населення.

Я особисто спілкувалася з багатьма людьми, які пам’ятають як це відбувалося. Серед них був учасник війни, очевидець цих подій Голубєв Іван. Він розповідав про те, що під час війни в Борисполі були люди які, співпрацювали з фашистами. За доносом зрадників, які повідомили , що підпільно працює група, яка надає чітку інформацію про місцезнаходження німецьких військових частин, людей зігнали на територію соц містечка, де була овочева база перед самим визволенням міста , заставили копати глибоку яму, спочатку відкрили вогонь з невеликої відстані, поскидали всіх у яму та підпалили. Дехто помер зразу, поранені, які змогли вибратися з ями померли страшною смертю, згоріли заживо. Трьом чоловікам вдалося втекти. Один з них Іван Щегель. На даний час всі вони вже померли.

8.05.2019 р.під час урочистої лінійки, присвяченої 74 річниці Перемоги, відбулося перенесення капсули з священною землею з кургану Слави на Книшове кладовище ./Files/images/urochiste/ку3.jpg/Files/images/urochiste/ку4.jpg/Files/images/urochiste/ку1.jpg

/Files/images/urochiste/ку2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 4292

Коментарi