Рекомендації психолога

Як краще підготуватися до тестування

1. Приберіть усе зайве і те, що відволікає вашу увагу від безпосередньої мети – підготовки до іспиту. Заховайте від себе всі книжки, диски, телепрограму, вимкніть телефон. Суворо скажіть собі: з 9-ї до 12-ї дня я повинен вивчити стільки-то.

2. Почніть учити з важких, незрозумілих тем, а деякі залишайте під кінець. Якщо складну тему відкладати на потім, вона висітиме як дамоклів меч, не даючи вам спокою. У результаті якість запам‘ятовування тем, які даються складно, різко знижується, якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому, що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.

3. Справжня мати навчання – не повторювання , а використання.

Не тримайте знання у собі, як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, улюбленим собакою, батьками чи друзями. Можете час від часу робити репетицію іспиту: зробіть невеликі картки з номерами білетів, витягайте їх та відповідайте вдумливо і серйозно , бо добра репетиція – запорука успішної вистави.

4. Запам’ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно. Не зубріть , це довго і дає ускладнення: варто перехвилюватися, забути хоч одне слово, як текст, вивчений у такій спосіб, зітреться. Краще двічі прочитаний та переказаний, ніж п’ять разів прочитаний без переказу. Встановіть логічну послідовність. Розбийте матеріал на смислові частини та знайдіть у кожній ключову фразу.

5. Чергуйте розумову діяльність із фізичною. Не доводьте себе до повного знесилення й упаду сил пізнанням науки. Не забувайте, що відпочинок теж необхідний. Не заборонена корисна праця на благо сім‘ї: помийте підлогу, сходіть до магазину.

6 Почніть учити матеріал зранку, поки голова свіжа. Займатися в останню ніч чи добре виспатись – справа індивідуальна.

На головну

Кiлькiсть переглядiв: 409

Коментарi